thumb_dsc06447.jpgPROFILAKTYKA Z RAPEM, która odbyła się w naszej szkole 6 kwietnia 2011r to nietypowe lekcje mające charakter muzyczno-edukacyjny, połączony z propagowaniem wśród młodzieży stylu życia wolnego od wszelkiego typu nałogów,  przeciwstawianie się narkotykom, dopalaczom, alkoholizmowi, przemocy i pornografii, zachęcanie do mówienia ,,NIE’’ dealerom i kolegom, poznanie brutalnej prawdy o uzależnieniach. Zajęcia prowadzone były przez członków Stowarzyszenia Przeciwko Przemocy ,,Arka Noego”, którzy zastosowali różne formy przekazu:   od opowiadania o swoich własnych doznaniach , do przekazywania treści przeciw uzależnieniom poprzez muzykę, między innymi rap oraz własne kompozycje gitarowe.

Ponieważ współczesny narkoman coraz częściej zaczyna jako osoba dobrze wychowana , osiągająca dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, a nawet sporcie, idąca z duchem czasu i utalentowana, nie wystarczy dziś powiedzieć dziecku ,,nie bierz, bo to nie przynosi nic dobrego”. Trzeba więc szukać różnych sposobów dotarcia do serca i umysłu młodego człowieka, aby potrafił sam wybierać wolność, by powiedział ,,NIE” świadomie i w odpowiednim momencie.

Dlatego istotnym elementem zajęć były świadectwa prowadzących, którzy wpadli w sidła uzależnień, przemocy, przestępczości, a dziś są od tego wolni. Zachęcali uczniów do poszukiwania wartości i sensu życia wolnych od uzależnienia i przemocy, budowanych na fundamencie biblijnych, Bożych wartości oraz odnajdywaniu i rozwijaniu swoich talentów i uzdolnień.

Arka Noego jest dla młodzieży autentyczna , bo jej członkowie sami mówią o swoich młodzieńczych doświadczeniach. – Jakbym powiedział : ,,Chodź, tam leży psia kupa, spróbujemy?’’, to chciałbyś – pyta Piotr i dodaje. – Niektóre rzeczy są jak psia kupa. Nic oprócz smrodu do twojego życia nie wniosą.
thumb_dsc06443.jpgthumb_dsc06428.jpgthumb_dsc06416.jpgthumb_dsc06445.jpg