Chcąc pomóc Wam w wyborze szkoły na najbliższe cztery lata, poprosiliśmy naszych obecnych uczniów klas I o odpowiedź na pytanie: "Dlaczego I LO?".
Oto dlaczego wybrali i wybraliby ponownie swoją szkołę:


„Wybrałam I LO, ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii od znajomych. W szkole panuje przyjemna atmosfera. Oprócz nauki jest organizowanych wiele ciekawych projektów np. konkurs Super Klasy. Różne wydarzenia wzbogacają cudowne występy Grupy Kopernika. Kolejną świetną inicjatywą jest Grupa Biegowa Kopernika, do której dołączyłam na początku roku. Można tam zapoznać nowe osoby oraz realizować swoją pasję. Nauczyciele w szkole są przyjaźni oraz pomocni. Serdecznie polecam wszystkim tą szkołę.”


„ I LO już od 6 klasy było moim celem. Wiedziałam, że jeśli wybiorę tę szkołę, to uda mi się wspaniale zdać matur, poznać wielu ludzi i rozwijać się kulturowo.
Nie zawiodłam się! Poznałam ludzi, którzy zupełnie umilili pobyt w szkole. Grupa Kopernika pozwoliła mi kształcić się pod względem artystycznym, mamy wiele występów, które nadają atmosferę tej szkole.”

„- Konkurs Super Klasy
- wysoka zdawalność matur
- piękne występy Grupy Kopernika
- automaty, ładny budynek
-świetni nauczyciele
- można być sobą
- siłownia”


„Wybór padł na tę szkołę począwszy od mojej siostry, która swoją edukację w tej szkole skończyła parę lat temu. Fascynowało mnie to, jak dużo się tu dzieje, w jakiej atmosferze wszystko jest obchodzone. Bardzo często czuję się tutaj jakbym była w domu, zapewne to dzięki klasie, która trafiła się naprawdę przecudowna. Tworzymy razem zgrany zespół, póki co nie ma u nas kłótni, co prawda porobiły się grupy, ale dzięki temu każdy odnalazł grono osób, z którymi może dzielić swoje pasje i tematy. Aspektami, które sprawiły, że złożyłam papiery właśnie tutaj były:
- opinie innych osób
- wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny szkoły, gdyż odbiega ona od pozostałych i sprawia, że czujemy się tu milej przez ciepłe wnętrze,
- automaty z przekąskami i gorącymi napojami – w zimne dni nie ma nic lepszego:)
- nauczyciele, którzy starają się zrobić wszystko, aby było nam tu klimatycznie, dobrze i tak samo na lekcjach nie jesteśmy przeładowani nauką, gdyż nauczyciele wiedzą, że my też jesteśmy zwykłymi ludźmi bez tajnych mocy i czasem coś nas przerośnie.
Idąc tu bałam się tego, że są tu osoby pełnoletnie i będą na nas krzywo patrzeć, ale ku mojemu zdziwieniu, są tu osoby bardzo dojrzałe, które mimo różnicy wieku są chętni do rozmów1) i znajomości z nami. Najlepsze dla mnie są konkurencje, w których klasy między sobą rywalizują – dodaje to rozrywki.”

„Wybrałam I LO, ponieważ panuje tu przemiła atmosfera. Zauroczyła mnie Grupa Kopernika i ich występy w auli. Sama chciałam zostać ich częścią. Do I LO chodziła większość mojej rodziny, każdy z nich wyszedł stąd zadowolony z dobrze zdaną maturą. To był jeden z czynników wybrania tej szkoły. W dodatku panuje tu równość, nauczyciele i uczniowie są tolerancyjni i wyrozumiali.”


„Wybrała I LO ze względu na wspaniałą kadrę nauczycielską, zachowane tradycje i celebrowanie świąt.  Spośród wszystkich benefitów jestem najbardziej zadowolona z nauczania w tej szkole.”

„Cudowna atmosfera, dużo ciekawych projektów, piękne występy Grupy Kopernika. Wszyscy są sobie równi, przyjaźni nauczyciele. Automaty z jedzeniem i piciem. Wspaniały budynek, dobra lokalizacja. Tradycja, możliwość wyrażania siebie i swoich opinii.”

„- fajna atmosfera
- piękny budynek
- wspaniała aula ze świetnym nagłośnieniem
- renoma szkoły
moim zdaniem najlepsze liceum w Lubinie
- świetni nauczyciele”

„ Ze względu na miłą atmosferę, zgraną społeczność, tolerancję i dobre wyniki matur.
Po przyjściu do szkoły ucieszył mnie automat z kawą i jedzeniem, kanapa, wodopój i ogólny wygląd wewnętrzny budynku. Nauczyciele są wyrozumiali, potrafią dobrze uczyć.
Jeszcze moja uwagę przykuły wszelkiego rodzaju eventy i Grupa Kopernika.
Podsumowując, uwielbiam każdy aspekt tej szkoły.”


„- super atmosfera
-nauczyciele są tolerancyjni
- różnorodność w kwestii wycieczek
- kanapy w piwnicy i ławki, gdzie można odrabiać lekcje
- mili nauczyciele
- idealne położenie blisko Rynku, galerii i innych sklepów
- piękny i stary budynek pełen tradycji
- siłownia
- automaty z jedzeniem i piciem  (kawa, herbata, czekolada)
- Grupa Kopernika
 - można w pełni być sobą i wyrażać siebie
- dużo występów w auli”

„Ponieważ to szkoła wielu perspektyw rozwijająca zainteresowania uczniów i tolerancją wśród uczniów i nauczycieli.”

„Bardzo miła atmosfera, ładny budynek, doświadczeni nauczyciele, Grupa Kopernika, szkoła w dogodnym położeniu.”

„Warto wybrać 1 LO bo jest naprawdę super atmosfera, jest Grupa Kopernika która dostarcza dużo rozrywki, jest wysoki poziom nauczania.”

„Powód:
Przekonała mnie największa zdawalność matur w rejonie, czyli dobry poziom nauczania.”

„Sama ponad rok temu zastanawiałam się nad wyborem liceum. Wahałam się między 1LO a 2LO. Słyszałam dobre opinie o biol-chemie w obydwu szkołach. Ostatecznie moja decyzja padła na 1LO, głównie ze względu na wyższą pozycję w rankingach. Uważam, że była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu.  W 1LO poznałam cudowne osoby, otwarte na nowe znajomości. Tutaj nikt nie ocenia mnie za wygląd, gdyż każdy ubiera się tak jak chce. W szkole tej panuje świetna atmosfera, nauczyciele są pozytywnie nastawieni i większość z nich przekazuje wiedzę z pasją. W 1LO mam możliwość rozwijania swoich pasji. Warto też zwrócić uwagę na Grupę Kopernika, która pozwala na realizowanie się w kwestiach muzycznych, tanecznych i teatralnych nawet nie mając do tego talentu ? Dużo osób zastanawia się także nad przebiegiem lekcji WF w liceum. W tej szkole mamy możliwość tańca, grania w gry zespołowe, chodzenia na siłownię, biegania na stadionie. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem liceum serdecznie polecam 1LO.”


„Wybrałam tę szkołę ze względu na rekomendacje strasznych uczniów i nie zawiodłam się. W szkole, co chwilę, organizowane są konkursy i różne inne wydarzenia, dzięki czemu rok szkolny w tym liceum nie jest nudny. Ciekawą konkurencją jest np. Super Klasa, w której swoje siły mierzą wszystkie klasy pierwsze. Jest wiele grup które pozwalają rozwijać swoje hobby, np. grupa taneczna, wokalna, teatralna fotograficzna, instrumentalna, czy  GRUBIKO, czyli grupa biegowa. Oprócz tego w Koperniku można w pełni wyrażać siebie i swój styl bez obaw o krytykę innych. Tolerancja w szkole jest na wysokim poziomie. Przyczynia się to do świetnej atmosfery, która jest charakterystyczna dla 1lo.”


„- wysoki poziom
- wymagający ale wyrozumiali nauczyciele
- wiele imprez tematycznych
- świetna atmosfera
- bardzo mili ludzie
- duże możliwości rozwoju
- szkoła wspiera rozwój kreatywności
- Grupa Kopernika
- ciekawie prowadzone lekcje
- chodzenie do szkoły staje się przyjemnością, a nie nudnym obowiązkiem
- SU ma realny wpływ na to, co dzieje się w szkole
- duża możliwość podejmowania decyzji odnośnie imprez szkolnych, a co za tym idzie możliwość wyciągania wniosków.”


 „Moim wyborem było I LO ponieważ zależało mi na dobrej atmosferze i sporej ilości dodatkowych wydarzeń, takich jak lekcji edukacyjnych na dany temat oraz imprez typu konkursy, organizowanie Walentynek, Dnia Kobiet, itp.”


„- duże możliwości rozwoju
- wysoki poziom
- wymagający ale wyrozumiali nauczyciele
- wiele imprez tematycznych
- świetna atmosfera
- bardzo mili ludzie
- szkoła wspiera rozwój kreatywności
- Grupa Kopernika
- ciekawie prowadzone lekcje
- chodzenie do szkoły staje się przyjemnością, a nie nudnym obowiązkiem
- SU ma realny wpływ na to, co się dzieje w szkole
- duża możliwość podejmowania decyzji odnośnie imprez szkolnych, a co za tym idzie – możliwość wyciągnięcia wniosków”


„Uważam, że w I LO jest:
- świetna atmosfera
- najlepsi nauczyciele,
- wysoki poziom nauczania
- wygodne kanapy w piwnicy
- wspaniali koledzy/koleżanki w klasie
- blisko do galerii czy Herta, gdy się zapomni jedzenia?”

„Wybrałem I LO ze względu na pozytywne opinie starszych znajomych i zdecydowanie się nie zawiodłam. Poza świetnymi wynikami w nauce oraz świetnej zdawalności matur, są tutaj świetni ludzie. I LO wyróżnia spośród innych szkół wiele imprez, a sama szkoła „przyciąga oko” swoim wyglądem. Do tego blisko szkoły znajduje się dużo sklepów, piekarnia, czyli nasz ukochany Hert?”


„- niesamowita atmosfera panująca wśród uczniów
- Grupa Kopernika rozwija kreatywność, pomaga odciągnąć się od szkolnych stresów
- ciekawie prowadzone lekcje
- lokalizacja pozwalająca szybko przedostać się no do galerii
- konkurs „Super Klasy”  pozwala integrować klasę”


„Bo I LO daje możliwość rozwoju w różnych dziedzinach!
Tutaj nie rządzi tylko nauka. Mamy dużo czasu na zabawę z GK!
I LO to gwarancja zdanej matury!”

„”Wybrałam tę szkołę, ponieważ jest  tu wysoki poziom nauczania, ale również nauczyciele dbają o rozwój zainteresowań uczniów. SU wymyśla dużo interesujących konkursów, a dzięki Grupie Kopernika zawsze coś się dzieje. Jest również grupa biegowa GruBiKo, która co tydzień ma swoje treningi. Panuje tu miło atmosfera oraz jest zabawnie?”


„Wybrałem I LO, ponieważ słyszałem wiele pozytywnych opinii. Świetna atmosfera, wyrozumiali nauczyciele, renoma szkoły czy wycieczka do Danii.”

„aula
- architektura budynku
- prestiż
- piękne okna
- lokalizacja
- ludzie”


„- świetna atmosfera
- fajni nauczyciele, którzy dobrze uczą
- ludzie są sympatyczni
- organizowanie fajnych wycieczek
- automaty
- pomoc dla osób, które jej potrzebują”


- bardzo przyjazna atmosfera
- nie ma poczucia „wyścigu szczurów”
- po roku chodzenia zauważyłam, że nie ma pupilków nauczycieli tak jak w podstawówce


- fajna atmosfera,
- brak niepotrzebnej presji ws lekcji i zadań domowych
- dobry poziom nauczania
- duży luz
- dużo wycieczek
- świetni ludzie (uczniowie i nauczyciele)
- wodopój z pitną wodą
- ładne dziewczyny i przystojni chłopcy
- blisko galeria, piekarnia, sklepy
- piękny park z ptaszkami pod nosem
- swoboda ubierania się i farbowania włosów
- można pić na lekcji i głośno kichać;)

 

- nauczyciele podchodzą do uczniów jak do dorosłych odpowiedzialnych osób
- nikogo nie obchodzi, jak wyglądasz
- bezpieczne miejsce
- wszyscy wzajemnie się tolerują
- z nauczycielami można się dogadać odnośnie wszystkiego
- dla osób lubiących angażować się w życie szkoły zawsze znajdzie się rozrywka
- wiele możliwości na poznanie się (wycieczki, wieczór w Koperniku)
- nie ma tu miejsca na wyzywanie się
- najprzyjaźniejsza atmosfera
- korzystne położenie budynku
- CHCE SIĘ TU CHODZIĆ

 

 – fajni nauczyciele
- dobry poziom nauczania
- eventy

 

- przyjemna atmosfera panująca w szkole
- zadbany budynek szkoły
- miłe i pomocne osoby z klasy
- wyrozumiały o dobrze nauczający personel szkoły

 

Wybrałam ILO ponieważ ta szkoła została mi polecona przez siostry. Jest tu cudowna atmosfera i dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Zdecydowałam się na tę szkołę również ze względu na wysoki poziom nauczania i świetnych nauczycieli.

 

- wysoki poziom nauczania
- przyjazna, tolerancyjna atmosfera
- prestiż i popularność
- różne rodzaje profili
- polecenie przez inne osoby, np. w rodzinie
- ciekawi nauczyciele
- interesujący ludzie”
„- szkoła ta jest jednocześnie na wysokim poziomie a jednocześnie nie wyzyskuje zadaniami domowymi
- nie ma żadnych zastrzeżeń wobec nauczycieli
- rozszerzenia są dobre

 

- jest dużo dni tematycznych oraz dni wolnych
- nauka jest tu na wysokim poziomie a nauczyciele są pomocni
- atmosfera jest bardzo przyjazna

 

- przychodząc do tej szkoły miałem na start znajomych ze starszych klas jak i w tej, w której jestem teraz
- w szkole jest dużo ciekawych aktywności robionych przez uczniów lub występy na auli
- większość nauczycieli jest miłych i pomocnych

 

- dobra organizacja w szkole
- super nauczyciele
- dobra atmosfera w klasie
- dobre pomysły ze strony SU

 

- bo nikt nie ocenia cię pod względem wyglądu i poglądów,
- bo nauczyciele uczą ciekawie i angażują się w życie szkolne
- bo istnieje Grupa Kopernika i inne zajęcia dodatkowe
- klasa jest super
- ponieważ dużo dzieje się w szkole, dni tematyczne
- wysoki poziom

 

- fajni ludzie
- dobrzy i wymagający nauczyciele
- przyszłość po liceum
- luźne podejście do lekcji
- świetna zabawa na auli
- wyjazdy i wyjścia to zawsze fajny czas

 

- Na wybór na pewno wpłynęło to, że w szkole co chwilę coś się dzieje, nie jest to tylko nauka, ale też ogromna integracja uczniów.
- Przyjazna, tolerancyjna atmosfera.
- Ładny budynek szkoły.

 

- Wszechstronna tolerancja.
- Dobra lokalizacja.
- SKSy.
- Wysoki poziom.
- Fajni nauczyciele.

 

Szkoła dobrze się reklamowała i miała dobra opinię osób, które miały odczynienia z tą placówką. W szkole jest przyjazna atmosfera i da się odczuć zaangażowanie nauczycieli i uczniów w życie szkolne.

 

ILO jest super, ponieważ jest tutaj aula, wyposażone sale i super ludzie.

 

- mili i sympatycznie ludzi
- wysoki poziom nauki z przedmiotów rozszerzonych
- mimo takich opinii, nie ma wiele nauki z przedmiotów mniej ważnych
- super atmosfera
- dużo konkursów, zabaw szkolnych

 

- ciekawe występy Grupy Kopernika
- dużo różnych wydarzeń i dni
- można się zaprzyjaźnić z nowymi ludźmi
- jest automat z jedzeniem i piciem
- fajne wycieczki

 

- świetni nauczyciele
- Grupa Kopernika
- wysoki poziom
- międzyklasowe znajomości

 

- bo po tym liceum jest duży procent osób, które zdały maturę
- bo przyjemniej jest się uczyć w ładnej szkole (mówię o wyglądzie szkoły)
- dużo tematycznych dni

 

Według mnie ILO jest dobrym wyborem szkoły średniej. Jest spoko atmosfera. Dużo się dziej. Fajna klasa, jest szacunek i tolerancja.

 

Wybrałem ILO z powodu renomy, którą ma oraz z powodu nacisku rodziców. Warto tu iść z powodu:
- przyjaznej atmosfery
- miłych uczniów
- wielu imprez okazjonalnych

 

- najlepsza szkoła w mieści
- bardzo wysoki poziom nauczania
- mili nauczyciele
- ciekawy budynek
- przyjazna atmosfera
- dobra organizacja
- dobrze wyposażone sale

 

Wybrałam tę szkołę, ponieważ mieszkam w innym mieście i chciałam zmienić towarzystwo znajomych. Jest tutaj dużo ciekawych dni tematycznych.

 

- zasadniczo wyższy poziom niż w innych szkołach w Lubinie
- konkurs Super Klasa
- tolerancja
- pomoc ze strony nauczycieli
- Grupa Kopernika

 

- wiele występów
- wiele rzeczy, w których można wziąć udział
- prezentacje, projekty ze strony uczniów
- wysokie miejsca w konkursach
- dobre przygotowanie do matury

 

- wspaniali i pomocni nauczyciele
- wbrew plotkom nie ma tu tzw wyścigu szczurów
- nauczyciele uczą z pasją
- przyjazna i tolerancyjna atmosfer
- eventy szkolne

 

ILO jest szkołą na wysokim poziomie. Atmosfera jest bardzo komfortowa. Wszyscy mogą tu znaleźć swoje miejsce. Są bardzo dobrzy nauczyciele, można się wspaniale przygotować do matury.

 

- szkoła ma pozytywny rozgłos
- odległość od domu do szkoły
- wysoki poziom nauczania

 

- szkoła jest ładna, ma ładny wystrój
- wysoki poziom
- nauczyciele są w porządku

 

ILO nie jest typowym liceum, mogłabym nawet powiedzieć, że cała atmosfera znacznie różni się od mojej wcześniejszej podstawówki. Ludzie są przyjaźni, nauczyciele rzeczywiście martwią się o ucznia, wspierają go. ILO to przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia dzielą się swoimi pasjami.

 

- otwarte drzwi
- wyróżniający się budynek
- lokalizacja w centrum miasta
- park przed szkołą, w którym można zjeść drugie śniadanie
- sympatyczni i wyrozumiali nauczyciele
- wysoki poziom nauczania
- wysoka zdawalność matur

 

Lubię ILO za to, że organizuje dużo ciekawych akcji integracyjnych, ale nie tylko. Można dużo zyskać i dużo się nauczyć. Jest otwarta na inność i różne zainteresowania. Po prostu nie kończy się tylko na nauce, drugi raz wybrałabym tak samo.

 

ILO jest warte uwagi, ponieważ ma wiele zalet. Cudowna grupa teatralna (co chwilę jakieś występy i eventy), Dni Kultury, Zwolnienie z Teorii, poza tym przyjemna atmosfera – czujesz się jak w prawdziwej średniej szkole. Nauczyciele ciekawie prowadza lekcje (nie trzymają się tylko bezsensownego systemu nauczania). Wycieczki do Danii, rynek, na którym spotykają się dziesiątki ludzi i integracja. ILO jest blisko Galerii i blisko Herta czyli najlepszej piekarni w okolicy.

 

A oto jak na to samo pytanie odpowiedzieli uczniowie w poprzednich latach:
(swoją drogą jesteśmy poruszeni, jak wielu uczniów czuję niezwykłą atmosferę Kopernika nawet w zdalnej szkole! Nie możemy się doczekać aż doświadczycie I LO w REALU!!!)

LICEUM to przede wszystkim MATURA, warto więc wiedzieć, gdzie jak ją zdacie szukając szkoły dla siebie!
Sprawdźcie zestawienie wyników matury 2020 w Koperniku z liceami w Lubinie, Legnicy i Polkowicach:
ZOBACZ TUTAJW I LO, jak zauważyłam, nie trzeba bać się wyrazić siebie, nikt nie będzie też hejtował Twojego stylu. Pierwszego dnia spostrzegłam, iż każdy uczeń wygląda inaczej, co bardzo mi się spodobało, ponieważ lubię oryginalność. Uczniowie są naprawdę niezwykle mili, sympatyczni i pomocni. Na początku roku, gdy nie wiedziałam, gdzie jest moja sala, spytałam starszego ucznia, a on bez problemu mnie tam zaprowadził, czego się nie spodziewałam. 


 1 LO poleciłbym młodszym kolegom, ponieważ pomimo obecnej pandemii i nauczania zdalnego wciąż organizują różne wydarzenia i aktywności. Nauczyciele podchodzą do pracy z pasją, a nie z przymusu, w szkole panuje miła atmosfera, w końcu 1 jest zawsze najlepsze.„Sama zastanawiałam się nad tym jeszcze kilka miesięcy temu, ostatecznie zdecydowałam się na 1LO i póki co uważam to za jedną z lepszych decyzji jakie mogłam wtedy podjąć. Najbardziej oczarowała mnie atmosfera jaka panuje w samej szkole. Mimo, że przez pandemię nie mogłam się nią długo nacieszyć. Wszyscy tutaj staramy się siebie wspierać i wzajemnie sobie pomagać. My jako pierwszaki zostaliśmy naprawdę ciepło przyjęci przez uczniów jak i przez nauczycieli. Ogromną robotę robi samorząd, który zapewnia nam atrakcję, nawet w trakcie lekcji online. Świetna szkoła, świetni ludzie.” Ola

Wybrałam tą szkołę, ponieważ słyszałam że panuje w niej dobra atmosfera i jest wysoki poziom nauki.
Przede wszystkim ze względu na wspaniałą atmosferę oraz ludzi, klimat w tej szkole jest niepowtarzalny. Nauczyciele są wspaniali, można z nimi porozmawiać , zapytać się o radę. Wiadomo są "lepsze i gorsze" chwile ale na ten moment nie wyobrażam sobie być w innej szkole. Dużym atutem jest fakt że na okrągło, ciągle coś się dzieje, nie ma nudy. Lokalizacja szkoły jest też dużym plusem.
W szkole można czuć się w 100% sobą, każdego jest wyrozumiały , W 1lo jest duża szansa na zdania matury lepiej niż na dobrym poziomie - co według mnie jest bardzo ważne- jest Grupa Kopernika gdzie można rozwijać swoje zainteresowania co jest kluczowe dla niektórych osób - nauka i hobby jednocześnie. Poziom jest dość wysoki, ale nie ma się czego bać , z czasem każdy "załapie" rytm szkoły i będzie się cieszyć z wyboru.

 Jest tutaj wysoki poziom nauczania oraz nauczycielom zależy na naszej edukacji przez co są wymagający. Jest tutaj możliwość rozwijania swoich talentów przez dodatkowe zajęcia. Osoby w szkole są bardzo otwarte na nowe znajomości, są bardzo życzliwe. A od nauczycieli zawsze możemy otrzymać wsparcie.

Wybrałam 1 LO, ponieważ, jest tu bardzo dobry poziom nauczania i słyszałam od wielu osób, że w 1lo jest bardzo fajna atmosfera
Po pierwsze naprawdę polecam grono nauczycieli naszego liceum. Są bardzo życzliwi, pomogą w wielu sprawach. Naprawdę dużo można wynieść z ich lekcji. Pomimo, że niektórzy są naprawdę wymagający, warto się uczyć.


 Jestem na profilu matematyczno-fizycznym. Wybrałam go ze względu na to, że bardzo lubię matematykę i chciałabym w jej kierunku się rozwijać. Jednak nie poszłam na profil mat-geo, ponieważ fizyka podobała mi się już od 7 klasy, ale w szkole średniej jest niełatwym przedmiotem. Polecam ten profil i cieszę się, że go wybrałam, ale jest na nim, mimo wszystko, mnóstwo nauki.

Kolejnym powodem, dla którego wybrałam tą szkołą jest miejsce położenia liceum oraz sam budynek. Mimo, że nie jest on duży, to w innych szkołach nie ma tak wspaniałego klimatu. Zazwyczaj budynki szkół średnich od środka wyglądają, jak zwykłe szkoły podstawowe, ale I LO naprawdę ma to “coś”. Dodatkowo mieści się w centrum miasta, prawie obok galerii, a przystanek autobusowy, jeżeli ktoś dojeżdża, jest prawie przed szkołą.


W szkole, co chwilę, organizowane są konkursy i różne inne wydarzenia, dzięki czemu rok szkolny w tym liceum nie jest nudny. Jest wiele grup, np. grupa taneczna, wokalna, fotograficzna, GRUBIKO (gruba osób biegających, na czele z Panem Malskim). Nawet podczas nauki zdalnej organizowane są przedstawienia, m.in. z okazji Walentynek, które były ostatnio.

Także krótko podsumowując, polecam szkołę, zarówno jak i kierunek, wszystkim, którzy myśleli nad zapisaniem się do I LO, gdyż warto.

 

„Wybrałam 1LO ze względu na możliwość rozwoju, który ta szkoła mi oferuje.  Szczególnie klasa humanistyczna, która jest idealnie spersonalizowana do moich zainteresowań. Słyszałam również od starszych znajomych, o przyjaznej atmosferze tej szkoły i interesujących kołach zainteresowań. Wiem, że wybrałam dobrze.” Zuzia

 

„Jeszcze niedawno sama stałam przed takim wyborem, jednak śmiało stwierdzam, że dokonałam właściwej decyzji. Nasze liceum może pochwalić się różnorodnością kół zainteresowań, począwszy od sekcji wokalnej I tanecznej, poprzez teatralną aż do dziennikarskiej. Znajdzie się również miejsce dla miłośników sportu. Ponadto szkolne środowisko jest niezwykle przyjazne, dzięki czemu nie ciężko o poczucie wspólnoty, którą można wyczuć nawet podczas nauki zdalne. Mam nadzieję, że choć w drobnym stopniu pomogłam Wam w podjęciu decyzji.” Oliwia

 

„Myślę, że 1 LO wybrałam ze względu na wysoki poziom szkoły, nauczycieli oraz pozytywną atmosferę. Kierowałam się też opiniami starszych znajomych, którzy zdecydowanie je polecali. Wybrałam profil klasy humanistyczny, ponieważ z pewnością nie jestem ścisłowcem, natomiast przedmioty humanistyczne lubię. Jest to też pewna droga do studiowania prawa czy psychologii, o których myślę.” Klara

 

„Profil humanistyczno-językowy w I Liceum Ogólnokształcącym wybrałam, dlatego, że interesuje się językami obcymi i w przyszłości chciałbym mieszkać za granicą. W szkole tej też prowadzone są różne grupy w których możemy rozwijać swoje pasje, w moim przypadku aktorstwo.” Paulina

 

„Wybrałam I LO, ponieważ przede wszystkim zachęciła mnie renoma szkoły. Słyszałam również, że w szkole dzieje się dużo ciekawych rzeczy. I muszę powiedzieć, że atmosfera panująca w szkole jest cudowna. Na początku obawiałam się tego jak to będzie. Wiadomo nowa klasa, nowa szkoła. Nie spodziewałam się, że może być aż tak fajnie!” MałgosiaWybrałam 1 LO, dlatego, że daje mi dużo możliwości do rozwijania swoich umiejętności. Mimo że stacjonarnie uczęszczałam na lekcje niecałe dwa miesiące, to jestem naprawdę zadowolona ze swojego wyboru. Zajęcia online są równie ciekawie i bardzo dobrze prowadzone jak i przy normalnym trybie nauki. Jest tu bardzo wysoki poziom nauczania. W szkole działa kilka grup np. sportowa, artystyczna... Kierując się wyborem, będąc w ósmej klasie, patrzyłam również na profile, które mnie interesowały, a 1 LO ma duży wybór.

 

Wybrałam 1LO, ponieważ szkoła to przede wszystkim ludzie, a 1LO tworzy świetny zespół. Mat-fiz daje mnóstwo możliwości, a do tego kształtuje mnie i moją naukę pod wieloma kątami.

 

  „Wybrałam I LO, ponieważ wiele osób polecało mi tę szkołę ze względu na bardzo miłą atmosferę, różne projekty, świetną kadrę nauczycielską itp. Poza tym mam też kilku znajomych w starszych klasach.” Julia


Wybrałem I liceum, ponieważ kierowałem się radami od rodziców oraz ogólną reputacją szkoły. Jednym z powodów była również wcześniejsza decyzja moich przyjaciół, żeby udać się do tej samej szkoły.1 LO jest szkoła w której ludzie są bardzo tolerancyjni oraz uprzejmi. Jest to szkoła z wieloma tradycjami i wszystkie święta obchodzi się tutaj w bardzo ciekawy sposób. W szkole jest super atmosfera i organizowane jest dużo imprez oraz atrakcji.


 • polecili mi tą szkołę rodzice, rodzeństwo, dalsza rodzina bądź znajomi
 • sympatyczni i dobrze uczący nauczyciele 
 • mnóstwo ciekawych zajęć dodatkowych: Grupa artystyczna Kopernika, GruBiKo
 • Olimpiada Kopernika – często przeważała podczas podejmowania decyzji
 • duża tolerancja
 • miła atmosfera
 • szkoła z tradycjami
 • ciekawe wydarzenia szkolne np. Dni Kultury , Young Americans, wyjazdy integracyjne
 • możliwość uczestniczenia w wykładach na wyższych uczelniach
 • wysoki poziom gwarantujący wysokie wyniki na maturze
 • profesjonalne podejście do osób z artystycznymi duszami 
 • organizowane wycieczki za granicę i krajowe
 • możliwość poznania ciekawych ludzi z zagranicy, którzy przyjeżdżają na warsztaty w szkole 
 • dobre przygotowanie do matury
 • wolontariat 
 • Wiele osób podkreślało że bardzo podoba im się budynek szkoły zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, swoisty charakter
 • Uczniowie bardzo często podkreślali, że są bardzo zadowoleni ze swojego wyboru i polecają tą szkołę w 100 procentach.„Dość długo zastanawiałam się, którą szkołę ponadpodstawową wybrać. Myślałam nawet nad dojeżdżaniem do liceum w Legnicy. Moje dylematy skończyły się jednak, gdy poznałam kilka osób z Kopernika. Opowiedziały mi one o wspaniałej atmosferze, która tutaj panuje zarówno wśród uczniów jak i między przedstawicielami naszego pokolenia a nauczycielami i pracownikami szkoły. Z prawie każdym dorosłym w naszej szkole można porozmawiać o swoich obawach i zmartwieniach, ale też podzielić się szczęśliwymi wiadomościami. Społeczność Kopernika jest otwarta na każdego i tolerancyjna. Szkoła daje możliwość rozwijania nie tylko swoich umiejętności matematycznych czy zasobu słownictwa, ale także naszych zainteresowań. Mamy tutaj Grupę Kopernika, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Głównymi inicjatorami przedstawień i innych wydarzeń szkolnych są nie nauczyciele, a właśnie uczniowie. Realizować tu może się każdy: wokalista, perkusista, skrzypaczka, pianista, tancerz, a nawet informatyk. Sam budynek szkoły jest bardzo przytulny i ma w sobie taką niesamowitą energię, od razu po wejściu widać, że jest to szkoła z wieloma tradycjami, ale też otwarta na nowości.
Gdy już wybrałam szkołę, musiałam też dokonać wyboru profilu. Uczęszczam teraz do klasy humanistyczno-językowej, ponieważ skorzystałam ze stron, które polecił mi doradca zawodowy w szkole podstawowej. Mogłam na nich zobaczyć wymagania na studia oraz do prac, które aktualnie mnie interesują i w których widziałabym siebie w przyszłości. Po zobaczeniu, z czego powinnam pisać maturę, żeby dostać się na dany kierunek, wybrałam profil, który najlepiej mnie do tego przygotuje, czyli taki z rozszerzoną historią, językiem polskim i angielskim. Jestem zadowolona z wyboru klasy, choć nie zawsze jest łatwo wkuwać daty, albo pisać rozprawki, ale wiem, że na tym polega nauka, żeby stawiać sobie wyzwania. Nauczyciele są bardzo mili i wyrozumiali i, jeśli mam problem z jakimś zagadnieniem, zawsze spokojnie wytłumaczą jeszcze raz, bo bardzo zależy Im na naszym dobru.” Aleksandra

 

Wybrałem ILO ponieważ jest to bardzo dobra szkoła z świetnymi i wymagającymi (co jest plusem) nauczycielami w szkole tej jest również dużo fajnych wydarzeń takich jak spotkania integracyjne co jeszcze bardziej mnie przekonało do wyboru tej szkoły.

 

1 LO zdecydowanie wyróżnia się od pozostałych szkół. Nauczyciele są bardzo pozytywni, pomocni, maja bardzo dobry kontakt z uczniami i w ciekawy sposób przekazują nam wiedzę. Organizujemy wiele wydarzeń, które nas integrują oraz są urozmaiceniem tej codziennej rutyny. 1 LO to nie tylko szkoła i nauka, lecz także zabawa, miło spędzony czas i okazja na nawiązanie wielu znajomości ze wspaniałymi ludźmi.

 

Wybrałam 1 LO, ponieważ to najlepsza szkoła w Lubinie. Miałam co prawda chodzić do szkoły we Wrocławiu, ale plany się pokrzyżowały. Obecna szkoła nie jest duża, ale jest interesująca, można się tutaj rozwijać artystycznie, czy spełniać inne pasje. Sale lekcyjne są dość duże, a koledzy i koleżanki uprzejme.” Martyna

Warto wybrać ILO dlatego, że w tej szkole można rozwijać swoje pasję. Na przykład można dołączyć do grupy teatralnej lub muzycznej.
Słyszałam wiele dobrych opinii o tej szkole, wspaniali nauczyciele, wysoka zdawalność matury, dobra lokalizacja, ciekawe wydarzenia i konkursy, przyjazne środowisko i dobrzy ludzie. Dla mnie zaletą też były wielkość budynku, jego wygląd i ładnie wyposażone sale. To liceum niewątpliwie wyróżnia się spośród innych.


„Sama zastanawiałam się nad tym jeszcze kilka miesięcy temu, ostatecznie zdecydowałam się na 1LO i póki co uważam to za jedną z lepszych decyzji jakie mogłam wtedy podjąć. Najbardziej oczarowała mnie atmosfera jaka panuje w samej szkole. Mimo, że przez pandemię nie mogłam się nią długo nacieszyć. Wszyscy tutaj staramy się siebie wspierać i wzajemnie sobie pomagać. My jako pierwszaki zostaliśmy naprawdę ciepło przyjęci przez uczniów jak i przez nauczycieli. Ogromną robotę robi samorząd, który zapewnia nam atrakcję, nawet w trakcie lekcji online. Świetna szkoła, świetni ludzie.” Ola

 

Świetni ludzie, szkoła wysoko postawiona w rankingach, wiele osób poleciło mi te liceum.Ponieważ szkoła ma dużo ciekawych miejsc organizuje wiele fajnych konkursów oraz zajęć. Mili wyrozumiali i dobrze kształcący nas nauczyciele. Mnie do tego wyboru przekonali starsi znajomi oraz bazowałam na opiniach z Internetu. Nie żałuje i bardzo się cieszę, że mam możliwość uczęszczania do tej szkoły. Polecam każdemu.


 
Jest bardzo dużo przedsięwzięć , które niesamowicie urozmaicają pobyt w szkole. Nauczyciele wymagający, ale widać, że dobrze przygotują do matury. Szeroki zakres kierunków do wyboru.W 1lO organizowane są liczne atrakcje oraz koła zainteresowań dla uczniów. Ponadto w 1lo poziom nauczania jest wysoki, a nauczyciele starannie prowadzą lekcje, tak aby uczeń jak najwięcej z nich wyniósł i był dobrze przygotowany do matury.


Wiele osób polecało wybranie się do tej szkoły (w tym rodzice jak i kuzyn ze starszej klasy), ponieważ szkoła posiada wiele możliwości rozwoju swoich umiejętności, pasji, również z powodu wysokiego poziomu nauczania i spokojnej atmosfery panującej w szkole.

 

Wybrałam I LO, ponieważ tylko w tej szkole widziałam szansę na rozwijanie się w sposób inny niż naukowy. Jest tu dużo kreatywnych zajęć, wszyscy są nastawieni pozytywnie do wszystkiego. Jest także wysoki poziom, ale da się przyzwyczaić. W tej szkole nie da się nudzić.

 Moim zdaniem 1LO to najlepszy wybór szkoły. Są tam bardzo mili i pomocni nauczyciele. Często organizowane są konkursy dla klas pierwszych( Super Klasa). Bardzo miło się tam spędza czas. Wybór jest tylko jeden!

Wyrozumiali pedagodzy i nauczyciele. Ciekawe kółka zainteresowań i zajęcia dodatkowe (grupa Kopernika) rozwijające pasje uczniów. Wiele projektów i konkursów organizowanych przez szkołę. Szkoła z historią i ciekawym wnętrzem.

 

 • najlepsi nauczyciele z rozszerzonych przedmiotów na profilu matematyczno-fizycznych
 • szkoła bardzo dobrze rozwinięta pod względem nauki języków obcych
 • szkoła tworzy zgraną społeczność i zwyczajnie dużo się dzieje
 • zgrany samorząd i dużo otwartych i chętnych do nawiązywania nowych przyjaźni osób w starszych klasach
 • NAJLEPSZA SZKOŁA EVER!!!

 

 Wybrałam tę szkołę, ponieważ od zawsze przywiązywałam dużą wagę do nauki i uczyłam się dobrze. W podstawówce osiągałam bardzo dobre wyniki i nie chciałam zmarnować mojego potencjału. Szkoła ta jest dość wymagająca, tutaj nie da się po prostu odpuścić. Jest dużo nowego materiału do nauki, dlatego trzeba być skoncentrowanym i zaangażowanym. Ponadto w życiu warto mieć też konkretny cel, w moim przypadku są to wymarzone studia, na które nie dostanę się bez dobrze zdanych matur. Myślę, że szczególnie dlatego wybrałam akurat I LO


W wyborze szkoły przede wszystkim kierowałam się poziomem nauczania. Słyszałam wiele pochlebnych opinii o “Koperniku” i jego poziomie, co skłoniło mnie do sprawdzenia oferty edukacyjnej. Okazało się, że oprócz wspaniałej edukacji, szkoła oferuje również ciekawy program zajęć dodatkowych, w których uczestniczę obecnie z wielką przyjemnością. Podoba mi się, że szkoła naprawdę tworzy społeczność, a nie jest to tylko grupa przypadkowych osób. W szkole utrzymuje się przyjazna atmosfera, a nauczyciele są przyjaźnie nastawieni do ucznia.

 Czynnikiem który wpłynął na moją decyzję był fakt, że mój brat wcześniej uczęszczał do tej szkoły (był na profilu mat-fiz) i, że nauczyciele pomogli mu się dobrze przygotować do matury, aby zdać z zadowalającym wynikiem. Słyszałam również od starszych osób, że w szkole jest przyjazna atmosfera, nie myliłam się. :))-słyszałam dużo pozytywnych opinii
-podoba mi się to, że jest to szkoła posiada swoje tradycje
-ma cudowny budynek
-chce zdać dobrze maturę i jestem pewna, że uczenie się w I LO mi w tym pomoże.

 

Wybrałam 1 lo ze względu na jego renomę, dużo osób  mówi, że jest to najlepsze liceum w Lubinie. Przekonało mnie również to, że organizowane jest tu wiele projektów. Uważam, że warto wybrać to liceum, ponieważ zapewnia ono nie tylko naukę, ale również wiele projektów, akcji itp. (w których mam nadzieję że będziemy mieli okazję uczestniczyć kiedy wrócimy do szkoły stacjonarnej) 


 
Niektóre osoby z naszej grupy posiadają znajomych w tej oto szkole , którzy głosili dobre opinie na temat tej szkoły. Jeszcze inni posiadają rodzinę która uczęszczała do tego liceum.
Po naszych kilku tygodniach chodzenia do tej szkoły możemy śmiało powiedzieć,  że opinie , które słyszeliśmy były prawdziwe. Dobra reputacja szkoły
Wysoki poziom nauczania
Mili nauczyciele
Przyjazna atmosfera


Pierwszym powodem, dla którego wybraliśmy naszą szkołę jest wysoki poziom nauczania, a kolejnym bogate życie społeczne w szkole.

 


„Moją główną motywacją, co do wyboru liceum i profilu klasy była chęć udoskonalenia się w obcym, ale ukochanym przeze mnie języku, co nie byłam pewna, czy byłoby akurat możliwe w innej szkole niż ILO. Na początku bardzo się wahałam, słysząc o wysokim poziomie nauczania czy swego rodzaju rywalizacji wśród uczniów, jednak ostatecznie, gdy podjęłam decyzję, zrozumiałam, że moje zmartwienia były kompletnie bezpodstawne i nie odczułam tych rzeczy prawie wcale – wręcz przeciwnie! Mimo nauki zdalnej, która nastąpiła niedługi czas po rozpoczęciu roku szkolnego, zaaklimatyzowanie się zajęło mi bardzo krótki okres i czuję się zdecydowanie raźniej, bezpieczniej, niż choćby w szkole podstawowej. Pomimo że wielkość budynku wydawała się z początku dość przytłaczająca, w porównaniu do innych szkół, które dane mi było zwiedzić jeszcze przed rekrutacją, równie prędko udało się mi odnaleźć. W trakcie zgłaszania kandydatury czułam się lekko onieśmielona, lecz już powoli odczuwałam, jakoby było to dobre miejsce dla mnie, i na obecny moment, zdaje mi się, że nawet jeśli główny cel, dla którego tu się zapisałam, nie do końca poszedł po mojej myśli, nie myliłam się i jestem zadowolona ze swojego wyboru.” Patrycja


 „Przy wyborze szkoły zwracałam uwagę na poziom danej szkoły, bliskość do miejsca zamieszkania, otoczenie szkoły, miejsce w rankingu. A więc dlaczego wybrałam 1 LO? Wybrałam je ze względu na wysokie miejsce w rankingu liceów, słyszałam o niej bardzo dobre opinie oraz jest niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Powód dla ,którego wybrałam profil humanistyczno-językowy jest taki iż w przyszłości chciałabym być prokuratorem oraz biegle mówić w języku angielskim a w tych czasach język angielski jest bardzo przydatny np. do pracy. W tej szkole znalazłam życzliwych nowych kolegów i życzliwe koleżanki. Są tu bardzo mili nauczyciele, jest bardzo miła atmosfera.” Martyna„Będąc w podstawówce, stojąc przed wyborem szkoły nie wiedziałam, co chcę robić w przyszłości. Wszyscy wokół mnie wydawali się zdecydowani co do szkoły, klasy, a nawet kierunku studiów, co zaczynało mnie przytłaczać i stresować. Pomimo tego, że wiedziałam, że nie należy wybierać szkoły tylko dlatego, że moi przyjaciele takiego wyboru dokonują, nie chciałam pójść do szkoły sama, bez nikogo, kogo znam. Wkrótce okazało się, że wcale nie muszę podejmować decyzji uwzględniając wybory przyjaciół. Żadne technikum nie oferowało ciekawych kierunków, wtedy już wiedziałam, że jedyną drogą jest liceum. O Koperniku słyszało się od osób w klasie, że szkoła ma dobrych nauczycieli, którzy potrafią dobrze tłumaczyć i robią to z pasją, uczniowie są przyjaźni i otwarci na znajomości, a w atrakcjach w szkole każdy znajdzie coś dla siebie. Pomimo tego, że mówili mi, że trudno się dostać, a ja, sama widząc dane na stronie do rekrutacji coraz bardziej się denerwowałam. Niepotrzebnie, bo choć nie miałam najwyższych wyników, uważałam je za niewystarczające, dostałam się. Kopernik ma wszystko, czego oczekiwałam — dobrze czuję się w klasie, jak i w samej szkole, nauczyciele również są wspaniali i na wiele lekcji czekam z niecierpliwością, a atmosfera sprzyja nauce. Gdy mówię, że jestem na kierunku humanistyczno-językowym, wszyscy mają minę pełną politowania — nie przejmujcie się tym, ci, co również chcą na niego uczęszczać. Nie żałuję, że go wybrała, bo dzięki niemu mogę rozwijać swoje pasje i doskonalić się w celu spełnienia swojej wymarzonej przyszłości. Cieszę się, że wybrałam I LO.” Weronika


Wybrałam I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat. Od starszych kolegów i koleżanek dowiedziałam się o różnych ciekawych imprezach i widząc zdjęcia bardzo chciałam w nich uczestniczyć. Gdy zobaczyłam Grupę Kopernika i ich występy uznałam że to coś dla mnie. Zainteresował mnie również poziom nauczania i nauczyciele. Wybrałam klasę humanistyczno-językową ponieważ rozszerzane kierunki na tym profilu mogą pomóc dostać mi się na wymarzone studia. Wybranie tej szkoły oraz kierunku było jedną z najlepszych podjętych decyzji dotyczących szkoły. Wybrałam 1 liceum ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie ponieważ słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat. Od starszych kolegów i koleżanek dowiedziałam się o różnych ciekawych imprezach i widząc zdjęcia bardzo chciałam w nich uczestniczyć. Gdy zobaczyłam Grupę Kopernika i ich występy uznałam że to coś dla mnie. Zainteresował mnie również poziom nauczania i nauczyciele. Wybrałam klasę humanistyczno-językową ponieważ rozszerzane kierunki na tym profilu mogą pomóc dostać mi się na wymarzone studia. Wybranie tej szkoły oraz kierunku było jedną z najlepszych podjętych decyzji dotyczących szkoły.” Hania


 
„I LO od samego początku było moim pierwszym wyborem, przede wszystkim ze względu na pozytywne opinie i najwyższy poziom. Zależało mi również na tym, żeby była dobra lokalizacja. Na przerwie można bez problemu zdążyć przejść się do piekarni czy galerii.” Milena„Od września 2020 roku jestem uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Wybrałam tę szkołę, ponieważ spełniała moje oczekiwania. Szukałam liceum, w którym będzie wysoki poziom i ciekawe profile. Poleciła mi ją moja kuzynka, która również jest uczennicą tej szkoły, obecnie chodzi do 3 klasy. Jest zachwycona szkołą i nauczycielami. W dodatku, duża część osób z mojej poprzedniej klasy poszła do II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie i dlatego też wybrałam „jedynkę”, żeby być w innej szkole niż oni. Nie chciałam kolejnych lat spędzić w towarzystwie osób, których nie lubiłam.
Zdecydowałam się na klasę Ic, bo chciałam uczęszczać do klasy humanistycznej, żeby w przyszłości studiować prawo. Chcę być radcą prawnym. Mam nadzieję, że dzięki nauce w tej szkole moje marzenie się spełni. Cieszę się, że moja klasa jest humanistyczno-językowa, ponieważ lubię języki obce i wiem, że znajomość ich przyda mi się  w dorosłym życiu.” Amelia

 


„Wybrałam tę szkołę dlatego, że wiele znajomych już wcześniej chodzących do tej szkoły wyrażały bardzo pozytywną opinię. Zapewniali mnie, że poczuję się tu bardzo komfortowo. Stwierdziłam, że muszę spróbować, bo do odważnych świat należy. Niektórzy moi znajomi byli zmartwieni lub zestresowani, konkurencja jest duża i bardzo wątpili w swoje możliwości. Jednak gdy dostałam się tutaj, od razu mogłam poczuć sympatyczną atmosferę, jakiej nie czułam w podstawówce. Ważne jest jednak, aby poza bardzo dobrym nauczaniem, zadbać o przyjazne powitanie i zapewnienie poczucia, że jesteśmy mile przyjęci.
A klasa humanistyczna na pewno rozwinie wasze zainteresowania i pasje. Pamiętajcie, aby przy wyborze kierunku, głównie słuchać samego siebie. Ważnym jest, aby wybrać to, w czym czujecie się najlepiej” Karolina

 

 „Wybrałam I LO w Lubinie, ponieważ kilka osób z mojej rodziny tu chodziło i wszyscy bardzo mnie do tego zachęcali i opowiadali same dobre rzeczy. Koleżanki mówiły mi o nauczycielach, od których dużo się nauczyły oraz o przyjaznej atmosferze  jaka panuje w szkole. Na grupie na facebooku, którą obserwowałam, zauważyłam wiele wydarzeń, organizowanych szczególnie przez Grupę Kopernika, którą prowadzą uczniowie. Hania

 

  „Dlaczego wybrałam tę szkołę? Wybrałam tę szkołę ze względu na najlepsze opinie o niej od osób, które tam chodziły, czyli: każdy może rozwijać swoje talenty, każdy jest tolerancyjny a atmosfera zawsze jest dobra.” Hania

 

„Wybrałam 1LO, ponieważ słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat poziomu  nauczania. Wybrałam profil humanistyczny, ponieważ  języki obce są moją pasją i uważam, że nauka w tej szkole pomaga mi w rozwijaniu moich zainteresowań.” Claudia

  

Przede wszystkim ze względu na wspaniałą atmosferę oraz ludzi, klimat w tej szkole jest niepowtarzalny. Nauczyciele są wspaniali, można z nimi porozmawiać , zapytać się o radę. Wiadomo są "lepsze i gorsze" chwile ale na ten moment nie wyobrażam sobie być w innej szkole. Dużym atutem jest fakt że na okrągło, ciągle coś się dzieje, nie ma nudy. Lokalizacja szkoły jest też dużym plusem.
W szkole można czuć się w 100% sobą, każdego jest wyrozumiały , W 1lo jest duża szansa na zdania matury lepiej niż na dobrym poziomie - co według mnie jest bardzo ważne- jest Grupa Kopernika gdzie można rozwijać swoje zainteresowania co jest kluczowe dla niektórych osób - nauka i hobby jednocześnie. Poziom jest dość wysoki, ale nie ma się czego bać , z czasem każdy "załapie" rytm szkoły i będzie się cieszyć z wyboru.

Wybrałam 1LO, ponieważ wiedziałam, że idąc tu, będę czuła wspaniałą atmosferę szkoły i poznam wiele nowych osób . Szkoła przygotowuje pod maturę, co wiąże się z potem z podjęciem studiów na wymarzonej uczelni i kierunku.

 

Wybrałam I LO, ponieważ gdy tylko weszłam do tej szkoły, poczułam się jak w drugim domu. Atmosfera jest tu dość specyficzna, ponieważ wszyscy traktują się jak rodzina i nikt nie czuje się skrępowany. Nauczyciele angażują się w sprawy uczniów i nie przechodzą obojętnie obok naszych problemów, realizują z powodzeniem swe powołanie. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, a czasami grupa Kopernika organizuje kreatywne wydarzenia na auli, przez co można się trochę oderwać od szkolnej rzeczywistości. Gdybym miała znów wybrać szkołę średnią, bez wątpienia poszłabym do I LO! <3

Po raz pierwszy do I LO przyszłam na konkurs. Najpierw urzekł mnie budynek (bo jest przepiękny), potem bardzo spodobał mi się szacunek do ucznia, z którym we wcześniejszej szkole rzadko się spotykałam. Na dniach otwartych poznałam wspaniałych ludzi i poczułam atmosferę tego miejsca. Szczerze mówiąc to stuprocentowa zdawalność matur nie była dla mnie najważniejsza, ale z pewnością utwierdziła mnie w wyborze szkoły.Ponieważ ta szkoła spodobała mi się najbardziej spośród innych liceów w Lubinie, poza tym zaciekawiła mnie możliwość nauki łaciny.I LO w Lubinie nie jest jakąś specjalnie wyjątkową szkołą. Wybrałam ją tylko ze względu na lokalizację i znajomych. Ta szkoła nie jest w niczym lepsza w porównaniu do II LO. Jest bardzo staroświecka, co raczej jest negatywne.
Ewentualnie Young Americans mogło wpłynąć na decyzję. Ale jest to robota gości, nie samej szkoły.

 

1LO było szkołą do której chciałam pójść od zawsze, słyszałam o niej dużo od kuzyna ktory tu uczęszczał. Przede wszystkim cudowna atmosfera i przekochani, dojrzali ludzie, gotowi włączać się w różne akcje. Świetni nauczyciele, szkoła ma wysoki poziom, oraz zapewnia duże wsparcie (np jeśli bierze się udział w ZWZT czy olimpiadach, rozwija się w różnych dziedzinach) :) Poza tym piękna szkoła, super akcje - Dni Kultury, Dzień Kobiet, Święta w Koperniku itd... :)

Jest to szkoła z wieloma zaletami. Organizuje ona dużo wydarzeń i myślę, że dla każdego znajdzie się coś co polubi. Nauczyciele są dobrzy i działają na rękę ucznia, a ogólna atmosfera w szkole jest bardzo przyjazna.

 

Chciałam pójść do szkoły o wyższym poziomie kształcenia oraz została mi ona polecona, szkoła zachęciła klasami, kadrą nauczycielską oraz atmosferą. Była to najlepsza pod względem opinii szkoła w Lubinie.


Słyszałam same dobre opinie, śledziłam stronę szkoły, widziałam organizowane dni, różne akcje oraz byłam na dniach otwartych, które bardzo mi się podobały :))


Wybrałem ILO, ponieważ nie chciałem iść do 2LOMiła atmosfera, wysoki poziom nauczania
*profil matematyczno-fizycznym na najwyższym poziomie w Lubinie. *moja siostra wcześniej chodziła do tej szkoły. *wsparcie ze strony większości nauczycieli oraz szerokie możliwości działania.


Wybrałam 1LO, ze względu na wysoki procent zdawalności matur, wykwalifikowane grono pedagogiczne, ciekawe projekty takie jak Grupa Kopernika itp., dobrą lokalizację i dobrą opinię.

 

W marcu (we wrześniu miałam odbyć swój pierwszy dzień w nowej szkole) byłam pewna, że chcę iść do "dwójki". Jednak kiedy poszłam na Drzwi Otwarte do 1LO mój wybór zmienił się o 180 stopni. Bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie cała organizacja, a także świetni ludzie.


Szkoła prezentowała się najlepiej na dniach otwartych, ma dobrą opinię. Dobre relacje uczeń-pracownik. Poparcie dla samorozwoju, wiele wydarzeń na tle szkolnym.Bo som w nim ładne dziefczyny.


Jest to szkoła która daje duże możliwości rozwoju i dostania się na dobre studia.Przyciągnęły mnie takie akcje jak Young Americans i wycieczka do Googla, ale też dobre opinie o kierunku matematyczno - fizycznym szczególnie o Panu Lisie. Znałam kilka osób, które chodziły do tej szkoły i chwaliły w niej atmosferę i otwartość na wszystkich uczniów i ich kreatywność. Ostatnim gwoździem były dni otwarte na których klasa biologiczno-chemiczna tańczyła i oprowadzali nas bardzo empatyczni i zabawni uczniowie tej szkoły - już wtedy poczułam się jak część tej wspaniałej grupy ludzi.


Słyszałam same pozytywne opinie od nauczycieli ze szkoły podstawowej na temat profilu biologiczno-chemicznego w 1lo plus dużo słyszałam od uczniów o świetnej atmosferze.

 

Myślę, że do mojego wyboru przyczynił się fakt, iż mój brat oraz jego dziewczyna chodzą do tej szkoły co trochę mnie zachęciło, ponieważ wiedziałam że będę nie będę w niej sama. Uważam również, iż 1lo jest bardzo ciekawą szkołą i słyszałam o niej same pozytywne rzeczy co też w pewnym stopniu było powodem podjęcia tej decyzji.


Wybierając 1lo sugerowałam się głównie opiniami innych o miłej atmosferze oraz niezastąpionej kadrze. Zachęcił także mnie fakt o wysokiej pozycji tej szkoły i poziomie zdawalności matur. 
1 LO ma swoją historię, charakter, organizuje wiele wydarzeń. Daje możliwości rozwijania się. Szkoła znajduje się w pięknym budynku w centrum miasta, nie jest to kolejny gmach napchany na salami, ale czujesz się wewnątrz jak w liceum. Duże drewniane drzwi, piękna aula, duża dobrze wyposażone klasy, siłownia, mini muzeum itd... Poza tym, że nasza szkoła ma najlepszy poziom nauczania w mieście, dzieje się w niej dużo więcej niż tylko nauka. Grupa Kopernika i samorząd uczniowski organizują dużo wydarzeń, szkoła również aktywnie bierze udział w olimpiadzie zwolnionych z teorii , z tego powodu, też jest organizowane wiele rzeczy. Jest też konkurs na super klasę, wtedy poszczególne klasy pierwsze, wymyślają sobie tematykę i przez cały dzień urozmaicają szkolne życie.

Wybrałam I LO, ponieważ w rankingach szkół średnich w Lubinie była na pierwszym miejscu pod względem zdawalności matur, a mi na niej bardzo zależy. Dodatkowo bardzo przekonały mnie dni otwarte, na które przyszłam były świetnie zorganizowane i przedstawiły szkołę znakomicie. Poza tym, sam budynek szkoły podobał mi się najbardziej i czułam się w nim najlepiej.

Możliwość poznawania siebie pod względem wyglądu, brak restrykcyjnych zasad co do niego. Ogólna dobra opinia o szkole.


bo się dostałem

 Najbliżej domu plus podobno wysoki poziom nauczania.
Bardzo dobra opinia, wysoka zdawalność matur, rodzice też chodzili.

1lo jest uważane za najlepsze liceum w Lubinie i przewidziałem, że zdobędę wystarczającą ilość punktów rekrutacyjnych, aby się tu dostać.

 

Wspaniała atmosfera, wiele wydarzeń i wysoki poziom nauczania


Bardzo duża część moich znajomych chodziła już do tej szkoły i zachęcali mnie do niej.
Gdy w wakacje przyszłam ją zwiedzić zobaczyłam prace i fotografie wykonane przez uczniów 1lo na schodach i od razu pomyślałam, że też chce się tam znaleźć :) 
Szkoła ta wydawała się naprawdę przyjazna, tak jak nauczyciele i ówcześnie chodzący do niej uczniowie. Ponadto ogólnie mówiono o niej jako o najlepszym wyborze, jako placówce z dużą zdawalnością matur, wysokim poziomem oraz dobrym przygotowaniem do wszelakich egzaminów. Znana była też projektów, również tych międzynarodowych. Przedstawiała się jako szkoła nie tylko propagująca "czystą" naukę, ale także kreatywność i rozwijająca talenty uczniów.

Zdecydowałam tak już w podstawówce, ponieważ wiedziałam, że to najlepsza z opcji szkół w Lubinie, dzięki której osiągnę dobre wyniki na maturze i dostanę się na wymarzone studia.


Nauczyciele są bardzo wyrozumiali i posiadają wielką wiedze, którą nam przekazują. Jest to bardzo przyjazna szkoła


świetna szkoła, świetni nauczyciele, świetni ludzie


 Wybrałam 1lo ze względu na dobry poziom, atmosferę, która panuje w szkole jak i z polecenia wielu osób.


Najlepsza szkoła w Lubinie, miła atmosfera, super ludzie, dużo się dzieje, dobra lokalizacja.