Od pierwszej matury w 1951 roku do chwili obecnej mury szkolne opuściło ponad 13 000 absolwentów! Pierwszy egzamin dojrzałości zdało 16 osób. Najliczniejszym rocznikiem był 2004/2005, kiedy to liczba absolwentów wynosiła 236. Na skutek reformy oświaty nie było matury i absolwentów w 1970 roku.
Mury naszego liceum opuściło wiele znanych osób. Ich kariery różnie się potoczyły, jedni są znani z nazwiska, inni pozostają anonimowi dla szerszego ogółu, a jednak to działacze społeczni i samorządowi, urzędnicy państwowi, adwokaci, nauczyciele różnego typu szkół i uczelni, lekarze różnych specjalności. Większość absolwentów to ludzie aktywni i twórczy. Zasilają szeregi artystów, dziennikarzy i polityków, są częścią intelektualnej i twórczej elity naszego społeczeństwa. Są kreatywni i wiecznie młodzi duchem, a przede wszystkim dobrze wykształceni i odznaczający się dużą wiedzą.
Dowiedz się więcej o naszych najsłynniejszych absolwentach, klikając w ich nazwisko:

 

No i zapytajcie Waszych rodziców i krewnych - kto z nich , ich przyjaciół , znajomych, chodził do I LO. Pewnie będzie ich wiele.
Nie sposób wymienić wszystkie znane osoby . Jest to jednak naprawdę imponująca lista. Mamy się kim chwalić. Chcielibyśmy, żebyście i Wy do nich dołączyli.

LOSY ABSOLWENTA
W ostatnim czasie otrzymujemy informacje o sukcesach absolwentów - staramy się śledzić ich losy na bieżąco, a o tym o czym się dowiemy, dzielimy się na łamach naszej www i  szkolnego facebooka.