Od 2004r Dzień Nauczyciela jest w naszej szkole obchodzony nieco inaczej niż tradycyjna „akademia ku czci...”. Mamy co prawda i część oficjalną, ale stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę! 
W części oficjalnej gościmy dawnych profesorów szkoły, władze lokalne oraz sympatyków i dobroczyńców naszego liceum. Potem uczniowie przygotowują występ, zawsze zaprawiany dużą dozą dobrego humoru, ironii i satyry, którą w naszej szkole ceni się wyjątkowo. Nic tak nie pomaga w pracy jak poczucie humoru i umiejętność obracania w żart nawet najpoważniejszych problemów, których w żadnej szkole nie brakuje. Nigdy też nie brakuje świetnych wokalistów i muzyków, a coraz piękniejsza i niemal profesjonalnie wyposażona aula i scena z kurtynami, pozwalają nam i uczniom rozwijać skrzydła.  
I tak pewnego razu, ze śmiechu, dystansu do samych siebie i szacunku do swoich uczniów,  narodziła się idea nauczycielskiego przedstawienia właśnie dla nich. Grono pedagogiczne bawić się umie, bo nie chodzi nie tyle o poważną sztukę ( tę – nikomu nie ujmując – zostawić trzeba profesjonalistom), ale o wspólną zabawę i uciechę. Poważni (choć bez przesady!) i na co dzień zaangażowani w pracę pedagodzy przebierają się w swoje święto i dają popis wokalno - taneczno- aktorskich umiejętności. Choć to amatorzy, można się zadziwić.... Niektórzy chyba rozminęli się z powołaniem:) A może po prostu nauczycie to trochę i aktor i artysta estradowy? Oceńce sami!
Oto „repertuar” profesorskiej trupy teatralnej:

X 2004r „Profesorski kocioł”,X 2005r „Profesorkie show, czyli casting” ,X 2006r Lampa Alagima, czyli przygody Budowniczego Boba”,X 2007r „ Jang Ticzers ewer jang, czyli warsztatowych wspomnień czar”,X 2008r - obchody jubileuszu 60-lecia szkoły,X 2009r - "Wesele, czyli jak próbowaliśmy zrobić film",X 2010r - "Belferski Klip" .X 2011r - "Nie Wiem Co Mam",X 2012r - "Koncert po Bitwie"

 

 


X 2013 - Jubileusz 65-lecia i Dzień Nauczyciela

 


Takie rzeczy tylko w "Koperniku"! Zapraszamy za rok!