• e-dziennik
  • Plan lekcji
  • Galeria
  • Pliki
  • Kontakt
  • Poczta
  • Facebook
  • Facebook archiwum

 

Herb Polski

Główne menu

 

  • Aktualności
  • Rekrutacja 2023/24
  • HEART GLOBAL
  • Bieg Kopernika
  • Dlaczego I LO?
  • Olimpiada Kopernika
    • Regulaminy
    • Przykładowe testy
    • Pliki
  • Dni kultury
  • O Nas
    • Nauczyciele
    • Absolwenci
      • Sukcesy Absolwentow
  • Dla ucznia I LO
    • Zastępstwa
    • SU
    • Pedagog/Psycholog
    • Biblioteka
    • Misja i wizja szkoły
    • Nauczyciele do dyspozycji uczniów
  • Dla Rodziców
    • Rada rodziców
    • Misja i wizja I LO
    • Stomatolog
    • Zebrania z rodzicami
  • Wydarzenia
    • Wymiany
    • Dzień Nauczyciela
  • Dni wolne
  • RODO
    • Monitoring - szkoła
    • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych - zamówienia publiczne
    • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych - Archiwum
    • Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
    • Inspektor Ochrony Danych Osobowych
  • COVID-19
  • Deklaracja dostępności
  • Archiwum
    • Facebook archiwum
  • Statut szkoły

"Stan wojenny - by czas nie zaćmił"

Details
Published: 05 July 2023

"13 grudnia w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w CK Muza odbyła się uroczystość wręczenia nagród. w konkursie "Stan wojenny - by czas nie zaćmił". Drużyna I LO w składzie: Róża Korzeniewicz (2c), Michał Korzeniewicz (3b) i Mateusz Perzyński (2e) zajęła I miejsce, a wyróżnienia za prace literacko-historyczne otrzymały: Małgorzata Skowron (2f), Kamila Kostyszak (2f), Katarzyna Krawiec (2b) i Barbara Łamińska (2f). Za najlepszy komiks uznano pracę Anny Marciniszyn (2b).
Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe". Opiekun p. Mirosław Przygoda.
Gratulujemy!

"TURBOLANDESKUNDE" - III miejsce!

Details
Published: 05 July 2023

"8 marca trzyosobowa drużyna w składzie Karolina Sadowska 1c, Michał Konieczny 2a, Michał Drążek 3c miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Austrii "TURBOLANDESKUNDE", w którym brało udział 12 najlepszych drużyn z województwa Dolnośląskiego. Atmosfera w otoczeniu woluminów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu sprzyjała duchowi walki:) Nasza drużyna dzielnie walczyła zdobywając ostatecznie III MIEJSCE !!!
Bardzo gratulujemy i cieszymy się z kolejnego sukcesu."


 

„ Antybiotykoterapia pod lupą Farmaceuty”

Details
Published: 05 July 2023

"W pierwszym tygodniu listopada odbyła się w naszej szkole akcja edukacyjna , pt. „ Antybiotykoterapia pod lupą Farmaceuty” . Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Pani Katarzyna Straszewska, absolwentka Kopernika, która objęła w tym roku funkcję Wiceprzewodniczącej ds. Nauki i Edukacji Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji - oddział Wrocław. Udział w akcji wzięli uczniowie klas : 1a, 1d, 2d, 2e wraz z opiekunami P. Magdaleną Szyszko i P. Aleksandrą Kułaczkowską.
Cykl 40 – minutowych webinarium  online  poprowadzili studenci wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.  Jest to akcja profilaktyczna mająca na celu uświadomienie celowości stosowania antybiotyków, oraz mająca na celu zwrócenie uwagi na to jak prawidłowo je stosować i kiedy,  jakie są błędy popełniane przez pacjentów podczas antybiotykoterapii. Studenci opowiadali także o pracy farmaceuty.
Po części teoretycznej został przeprowadzony sprawdzian wiedzy na platformie Kahoot dla uczestników spotkania."


„ Pszczoły – niezwykłe owady”.

Details
Published: 05 July 2023

"30 listopada odbyło się w naszej szkole  kolejne Międzyszkolne Forum Ekologiczne. Tym razem pod hasłem „ Pszczoły – niezwykłe owady”.
Podczas spotkania mogliśmy dowiedzieć  się  wielu interesujących faktów o pszczołach i ich życiu. Wystąpienia na ten temat przygotowali uczniowie klasy IId.
 Uczniowie kl. Id przygotowali dekoracje i plakaty pokazujące te niezwykłe owady i ich pracę.
Gościem specjalnym był  pan Marian Basz, prezes Terenowego Koła Pszczelarzy w Wińsku. Opowiedział wszystkim zgromadzonym o pracy pszczelarza. Można było też zajrzeć do prawdziwego ula, zobaczyć strój pszczelarza i narzędzia, których używa.
Bardzo ciekawą prezentację przedstawił Maciej Rapa uczeń kl. IId, a z zainteresowania  i pasji również pszczelarz. Maciej zwrócił uwagę na produkty pracy pszczelej rodziny i i ch wykorzystanie.
Dowiedzieliśmy się co to jest APITERAPIA  i jak można ją wykorzystać  w  codziennym  życiu. W przerwie uczestnicy Forum mogli skorzystać z bufetu, w którym serwowano min. herbatę z miodem i cytryną, ciasteczka, babeczki i chipsy, oczywiście z miodem. Stoisko to przygotowali uczniowie kl. IIId.
Tego dnia obchodziliśmy też „ Andrzejki”. Mogliśmy więc  „zajrzeć w przyszłość”, lejąc prawdziwy pszczeli wosk. Wróżby andrzejkowe przygotowali uczniowie klasy II d.
Impreza zakończyła się konkursem z nagrodami.  Najwięcej prawidłowych odpowiedzi podali uczniowie SP nr. 10.
Forum zostało przygotowane pod kierunkiem pani Lucyny Powały i pani Barbry Klajn." Zobacz zdjęcia.

2a w baśniowej Danii...

Details
Published: 05 July 2023

21 września 2013r zakończyła się duńska przygoda klasy 2a. Blisko tygodniowy pobyt obfitował w atrakcje różnego rodzaju: od wizyty na wydziale mediologii Uniwersytetu w Alborgu, lekcji prawdopodobieństwa w duńskim liceum i lekcji matematyki w domu na wrzosowisku; poznania szkoły kreatywności (źródła ciekawych inspiracji:), wdrapaniu się na wiatrak, walkę z falami morza północnego, spacer po skansenie w Arhus i łodzi podwodnej w muzeum marynistycznym; po sprawdzenie dokąd zmierzamy z rozpoczętą w Polsce segregacją śmieci i jak wygląda biblioteka w 200 tysięczym Alborgu. Oprócz tego uczniowie zobaczyli jak Bałtyk dotyka Morza Pólnocnegio, jak robi się cukierki w małej manufakturze uroczego Skagen,przywitali się też z załogą żaglowca Fryderyk Chopin, który właśnie przybił do duńskiego portu. Wstąpili do oceanarium i spędzili kilka miłych chwil w zawsze przyjaznym Alborgu. Jednak tym, co czyni duńskie wyprawy Kopernika tak wyjątkowymi, jest niesamowity dom, w którym integracja dzieje się samoistnie:), a kuchnia przeistacza się w miejsce pełne inspiracji i kulinarnych pomysłów. Nie sposób opisać na czym polega magia baśniowej Danii - to musi przeżyć każdy na własnej klasie i wychowawcy:) Program wyprawy przygotowała nasza absolwentka mieszkająca w Danii od 23 lat pani Renata Szwebs, która uwzględniła wszystkie prośby wychowawcy klasy p. Joanny Marciniszyn. W wyprawie klasy 2a nie mogło zabraknąć nauczyciela matematyki p. Marty Szober. Wszyscy uczestnicy żałują, że wycieczka już się skończyła i zazdroszczą klasie 2d, która dzisiaj zaczyna swoją przygodę z Danią:)
Zobacz zdjęcia

  • Ada wraca do szkoły!
  • Drugi FINAŁ Wojtka Grodzkiego!!!
  • Kampania „Znamię! Znam je?”
  • KIEROWCA PO SPOŻYCIU!!!

Page 2 of 471

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

 

Zawsze nas wspierają

 

Rada Rodziców przy I LO

 

 

 

  

 

BIP

 

KONTAKT

tel. 76 746-06-70
fax. 76 746-06-79
e-mail: 1lo@1lo.lubin.pl